# 35 - Soğuk havalarda online alışveriş tavan yaptı

icon 10 Şubat 2012, Cuma Tarihinde eklendi. icon 999 kez okundu.

Soğuk havalarda online alışveriş tavan yaptı

Türkiye genelinden alınan bilgilere ve uygulanan istatistliklere göre yapılan açıklamada şubat ayı başların dan bu yana ülkemizde şiddetini artıran soğuk ve karlı havalarda yapılan online alışverişler tavan yaptı.

Bu olumsuz hava koşullarında ki online alışverişler tabiki de e-ticaret siteleri sahiplerinin yüzünü güldürdü. Soğuk havada dışarı çıkmaktan çekinen insanlar ihtiyaçlarını kapıda ödeme sistemi veya kredi kartı ile satın alıp evlerine kurye ve özel kargo şirketleriyle getirtmeyi tercih ettiler.

Bu soğuk havalarda yapılan alışverişlerin normal günlere oranla yüzde 150 artış gösterdiği görülüyor. Yapılan online alışverişler de satılan ürünlere bakılınca soğuk havaların etkisiyle en çok ısıtıcı ve elektrikli ısıtıcılar satıldı.

Sanal mağzalar olan e-ticaret sitelerinde yüzde 150'lik online alışveriş artışının ardından bakılınca en çok şu ürünler talep görmüş; Elektrikli ısıtıcılar, temel gıda maddeleri, kar zinciri, eldiven ve temizlik malzemeleri yoğun ilgi gören ürünler arasında.

icon online icon alışveriş icon e-ticaret icon e-ticaret site icon online alışveriş icon yapılan online alışverişler icon e-ticaret siteleri sahipleri

Öneri Konu

icon Genç internet zenginleri