# 34 - Genç internet zenginleri

icon 10 Şubat 2012, Cuma Tarihinde eklendi. icon 808 kez okundu.

Genç internet zenginleri

Sanal ortamda girişimciyseniz, sporcu biri ya da sanatçı, pop star değilseniz, genç yaşlarda sizde milyoner olabilirsiniz.

Bu girişimci zenginlerden Listenin başını ise Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg geliyor.

İnfografikte bir girişimi hayata geçirmek için gereken temel öğeler de listelenmiş. Sahip olmanız gereken en temel şey, bir girişimci için en büyük sermayesi olan bilgisayarı ve tabii ki fikri. Elbette fikri hayata geçirirken internet bağlantısına ve zamana da ihtiyaç var.

İnfografikte, milyonerlerin künyeleri ve 30 yaşına gelmeden zengin olan patronların mezuniyet durumları da yer alıyor.

Listede bulunan 4 kişi üniversite mezunu , 3 kişi okullunu bırakmış, 2′si hiç üniversiteye gitmemiş. Dropout olmak, başarının sırrı olarak lanse edilse de tartışmaya açık bir konu. Facebook, WordPress ve Firefox’ın kurucuları üniversiteden terk öğrencilerin girişimleri. Bildiğiniz üzere, Apple’ın kurucularından Steve Jobs, Twitter kurucusu Jack Dorsey ve Bill Gates de okulu bırakanlar arasında yer alıyor. Hiç üniversiteye gitmemiş genç milyonerler arasında Radium One ve deviantART kurucuları yer alıyor.

icon internet icon genç icon teknoloji icon zengin icon sanal ortam icon genç zengin icon teknolojik genç zenginler icon site zenginleri icon

Öneri Konu

icon Yeşil Kamera Kısa Film Yarışması Resmi web sitesi hayata geçirildi