# 39 - Alexa değerlerini düşürmek ve sıralamada yükselmek

icon 16 Şubat 2012, Perşembe Tarihinde eklendi. icon 828 kez okundu.

Alexa değerlerini düşürmek ve sıralamada yükselmek

Bu konumuzda alexa sıralamalarımız hakkında biraz bilgi edineceğiz. Alexa dünya üzerindeki bütün siteleri sıralamasına tabi tutar bu sıralamayıda bir takım verilere göre yapar nedir bu değerler derseniz tabikide site trafiğidir Bucak Gilx Web sitesinin ziyaretçi sayısı ve ziyaretçi sürekliliğidir. yani siteniz ne kadar kalabalık bir ortama sahipse alexa sizleri o kadar üst sıraya çıkartır. Bu trafik değerleri her siteden aynı şekilde kesin sonuç değerler olarak alınamaz peki ya neden ? Çünkü Alexa trafik değerlerini ilk olarak browser alexa toolbar kullanan kullanıcılardan belirler ikinci olarak ise sitenize yerleştirdiğiniz alexa pul ile bunu gerçekleştirir.

Burdan şunu anlıyoruzki browserlarında alexa toolbar kullanan kişiler zaten webmasterlerdir ve bize düşen ise bu webmasterlerin ilgisini çekecek bir şeyler yapmaktır nedir bunlar, ilgili konu, makale, döküman v.s. ikinci olarak ise tabikide sitenizde alexa pulunu bulundurmak olucaktır.

Sitenize alexa pulu koymak için buraya tıklayabilirsiniz.

Konuyu toparlamak gerekirse; sitenize gelen ziyaretçilerin toolbar kullanması yada kullanmaya teşvik etmeniz ve sitenizde alexa puluna yer vermeniz alexa sıralamasında sizin yararınıza olucaktır. Tabi her makalemizde belirttiğimiz gibi illa ki özgüven ve sabır şart.

icon bucak icon alexa icon toolbar icon bucak web icon gilx web icon alexa toolbar icon toolbar kullanan icon alexa toolbar kullanan icon bucak gilx web icon bucak web tasarım icon sitenize gelen ziyaretçiler

Öneri Konu

icon Aker Bioenerji SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. Kurumsal web sitesi bizim tarafımızdan hazırlanacak